Kiirlaen - laen 15 minutiga

Kiirlaenu nimi reedab selle laenu peamise eelise - kiirus. Ja just kiirus teebki kiirlaenust ühe populaarseima tagatiseta laenu Eestis. Kiirlaen sobib kõige paremini olukorras, kus on tarvis laenata ootamatuks kulutuseks kiiresti väike summa raha. Raha võib laenutaotluse järel parimal juhul laekuda kontole juba 15 minutiga, kuid peaaegu alati saab kiirlaenu kätte laenu taotlemise päeval. Kiirlaen on tõepoolest kiire!

Mis on kiirlaen?

Kiirlaen on üldjuhul tagatiseta väikelaen, mida väljastatakse laenuavalduse tegijale taotluse alusel. Tagatist kiirlaenul traditsioonilises mõttes ei ole, kuid laenu saamise tingimuseks on siiski hea majanduslik seis ning küllaldane püsiv sissetulek.

Kiirlaenu iseloomustavad veel väikesed laenusummad, lühike tagasimakseperiood ning kõrged intressid. Kiirlaenu summad algavad juba 50 eurost ning ulatuvad välja paari tuhandeni. Esimesel laenamisel on laenuandja riski hajutamisel valmis välja andma üldiselt kuni 500-900 eurost laenu, kuna tagatiseks on vaid laenutaotleja luba tagasi maksta. Kõrgemad summad kaasnevad juba suurema usaldusega.

Kiirlaenu võttes ei seo Sa ennast aastatepikkuste laenulepingutega. Kiirlaenude korral on tagasimakseperiood reeglina 1-3 kuud, erandina kauem, mille jooksul tuleb laenatud summa koos intressidega tagasi maksta. Ühest küljest on positiivne, et nii kiirelt “laenust vabaks” saab, kuid teisest küljest tuleb enne laenutaotlust kindlasti oma tagasimakse võimeid hinnata. Lisaks laenule tuleb ju maksta ka intresse.

Kiirlaenu kiiruse ja paindlikkusega käivad kaasas kõrged, isegi 30-40% intressid, millega laenu võttes kindlasti arvestama peaks. Lisaks tuleb kindlasti tutvuda kiirlaenude lepingutingimustega, kuid üldiselt lepingutasusid kiirlaenudel ei ole.

Milleks võtta kiirlaenu?

Kiirlaenu lihtne mudel, kus ei ole muret ei tagatise leidmisega ega vara kaotamise ohtu võib tekitada laenuahvatlusi ka neil, kel tegelikult kiirlaenu võtta tarvis ei ole.

Kiirlaen on loodud ainult ootamatuteks kuludeks. Kiirlaenu võimaldatavad väikesed laenusummad, kõrge intress ja lühike tagasimakseperiood soosivad ainult edasilükkamatuid kulutusi, näiteks äkiline hambaravi või terviserike, auto remonditööd, uue külmkapi ost ja ootamatud arved.

Kindlasti ei tohiks kiirlaenu lihtsuse ja ahvatluse mõjul mitte ühelgi juhul võtta šoppamiseks järgmise soodukal, pidutsemise baarikrediidiks või mõne varasema laenukohustuse finantseerimiseks. Samuti ei ole kiirlaen kõrge intressi tõttu õige valik suuremate kulutuste korral, näiteks kodu remont või auto soetamine. Sellised planeeritumad ja suuremaid väljaminekud aitab finantseerida paremate tingimuste ja mõistlikuma intressiga väikelaen.

Kas kiirlaenu saab kätte kodust lahkumata?

Kiirlaenu väikesed ja ilma tagatiseta laenusummad võimaldavad kiirlaenu taotleda otse internetis sisuliselt seitse päeva nädalas. Osa laenupakkujaid töötab ka nädalalõppudel. Taotlusi saab esitada mugavalt hommikust õhtuni ning kiirlaenu raha saab kätte kodust lahkumata. Kiirlaenu taotluse saad esitada Internetis.

Laenutaotluse ülevaatamise aeg ning raha saabumine kontole sõltub taotluse tegemise ajast ning Sinu kasutatavast pangast, kuhu ülekannet ootad. Tehes laenutaotluse tööpäeval mõistlikul töötunnil, saad taotluse vastuse üsna kiirelt. Kui laenutaotlus osutub positiivseks ja Sinu pank on sama, mis laenuandjal, on raha kontole oodata juba loetud minutitega! Kiirlaen 15 minutiga ei ole absoluutselt müüt.

Kes saavad kiirlaenu?

Kiirlaenul puudub tagatise olemasolu vajadus ja seega on kiirlaenu taotlemine pigem lihtne protsess üsna sõbralike tingimustega. Erinevatel laenuandjatel võivad olla erinevad tingimused, kuid üldiselt kvalifitseerud laenu saajaks kui:

 • Oled vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik või Eesti Vabariigi elamisloaga laenutaotleja;
 • Sul on igakuine püsiv sissetulek (töötasu, pension);
 • Sul on e-maili aadress ja isiklik pangakonto;
 • Sa oled enne laenulepingu sõlmimist läbinud isikusamasuse tuvastamise ja edastanud laenuandjale viimase 6-kuu pangakonto väljavõtted.

Suure tõenäosusega ei ole Sul võimalik kiirlaenu saada:

 • aktiivse maksehäirega (fikseeritud Ametlikus Maksehäireregistris vmt registris). Mõjuvaks põhjuseks võib osutuda ka hiljuti lõppenud maksehäire;
 • juba väga suure hulga maksekohustuste olemasolu korral. Uuri lähemalt, kuidas arvutada Sinu maksimaalne laenusumma
 • Sissetuleku puudumisel;
 • Vanusest tingitud riskil, kus tagasimakse perioodi lõpp on pärast Sinu 75. Aasta sünnipäeva.

Soodsaimad kiirlaenupakkujad

Laenuvõrdlusportaali kiirlaenud.ee uurimustöö andmetel on parimad kiirlaenupakkumised:

 1. Raha24 kiirlaen - KKM 27,24%
 2. Credit24 krediidikonto
 3. Laen.ee kiirlaen

NB! Võrdluses välja toodud krediidi kulukuse määr kehtib näidistingimustel: 1000€ laenamisel 12 kuuks seisuga 4. detsember 2020. Varasemad näidud ei pruugi täna enam kehtida!

Kogu turuolukorraga tutvumiseks ava Laenukompassi turu uuring: Kiirlaenud Eestis.

Kas maksehäiretega saab kiirlaenu?

Maksehäirete ja kiirlaenu küsimus on üsna sagedane ja seega toome selle ka eraldi välja.

Kui Sind võib leida Creditinfo maksehäireregistri (nt Ametlikus Maksehäireregistris) nimekirjas ning Sul on kehtiv maksehäire, siis paraku Sul kiirlaenu saada ei õnnestu. Kehtiva maksehäirega kiirlaenu ei saa. Laenuvõimalused tekivad taas, kui makseprobleemidele lahendused leidnud oled ja Sinu maksehäiretest on möödunud vähemalt 6 kuud.

Kiirlaenu puhul on tegemist tagatiseta laenuga, mida ei ole võimalik mitte üheltki laenupakkujalt saada ei kehtiva ega hiljutise maksehäire korral. Ühest küljest on selleks liiga suur laenuandja risk. Teisest küljest tasub ka endal mõelda, kas varasemad makseprobleemid viitavad pigem olukorrale, kus laenu võtmine väga hoolikalt läbi mõelda tasub.

Sarnaselt maksehäirele ei saa kiirlaenu üldjuhul ilma pangakonto väljavõtteta, ilma konkreetse püsiva sissetuleku ehk palgatõendita ning ilma isikutuvastuseta. Kõiki tingimused on ühelt poolt kaitsmas nii laenuandjat, kuid teisest küljest laenajat ennast - nii maksehäiresse sattumisest kui olukorrast, et laenu võetakse Sinu nimel Sinu teadmata.

Kiirlaen kätte sularahas - kas see on võimalik?

Kiirlaenu on mõne laenupakkuja poolt tõepoolest võimalik saada ka sularahas.

Kui üldine tava on saada laen isikutuvastusega fikseeritud Sinu nimelisele Eestis asuvale pangakontole, siis kiirlaenu on võimalik saada ka sularahas. Sularaha laenu suurimaks eeliseks mugavale “kodust lahkumata” 15 minuti kiirlaenule on laenu anonüümsus. Sinu pangakontole laenu kohta märkmeid ei jää ning sularahas kiirlaen annab laenule diskreetsuse ja konfidentsiaalsuse. Kuna laenamine nõuab ka konto väljavõtete ülevaateid, siis ei jää Sinu pangakontole sularahaga “kiirlaenu jälge” ning küsimusi panga poolt, kui õige pea suuremat ja pikemaajalist laenu soovid.