Krediidikonto- moodne ja turvaline SMS-laen?

Krediidikonto on uuemat laadi moodne laenutoode, mis tuli varasemate SMS- “piiks-piiks ja raha tuleb” - laenude asemele. Loodus ning maailm tühja kohta ei salli ja õnneks on krediidikonto oluliselt turvalisem, riskivabam ja hulga mugavam raha laenamise viis, kui SMS-laen oma varasemas vormis.

Mis on Krediidikonto?

Krediidikontot kutsutakse tihti erinevalt. Krediidikonto, virtuaalne krediitkaart, tarbijakrediit, laenulimiit või laenukonto - kõik need mõisted esindavad siin ühte ja sedasama laenutoodet, kutsume teda läbivalt krediidilimiidiks.

Krediidikonto, nagu nimigi ütleb, on oma olemuselt sarnane krediitkaardiga, kuid omab samal ajal ka kiirlaenude parimaid omadusi- ellkõige kiirust ja paindlikkust.

Laenamine käib sarnaselt SMS- ja kiirlaenudele. Suurim erisus on laenuandja poolt Sulle avatav personaalne laenukonto, millelt Sulle ette nähtud limiidi piires raha kiirelt oma arvele “laenata” saad. Intresse maksad krediidikonto korral vaid laenatud raha summa, mitte kogu laenulimiidi ulatuses ning raha võib limiidi piires laenata ka vajadusepõhiselt hajutatuna.

Krediidikonto on tänase kiire elutempo juures üks moodsamaid ja populaarsemaid, aga ka kallimaid laenutooteid. Laenulimiidid ulatuvad seejuures isegi 5000 euroni ja tagasimakseperioodki on üsna paindlik, isegi kuni 5 aastat. Küll aga on krediidikontol sarnaselt kiirlaenudele pigem kõrgem kulu ja intress.

Kuidas käib krediidikonto avamine?

Krediidikonto avamine algab laenutaotlusega laenupakkuja veebis ning krediidipakkujaga lepingu sõlmimisega. Lepingu allkirjastamiseks vajad oma ID-kaarti või mobiil-ID-d.

Krediidikontol on suurimaks eripäraks ja suureks eeliseks on maksimaalne krediidilimiit ehk Sulle laenamiseks avatud aktiivne rahasumma. Krediidilimiidi kasutamine on vaba - ei ole vajadust seda korraga kasutada ning laenukohustused (sh intress) kehtivad vaid kasutatud summa ulatuses.

Näiteks: Said krediidikonto taotlusele positiivse vastuse 2000 eurose krediidilimiidi ulatuses. Võid alguses võtta kasutusele sealt 500 eurot ning seejärel laenata lisaks 1000 eurot. Nii saad laenu ja laenukohustust siiski võimalusel hajutada ning täpselt järele mõelda, kui palju on mõistlik korraga laenata. Ja kas on üldse vaja laenata? Juba avatud krediidikontolt raha laenamine on mugav ja lihtne - SMS-i või mobiiliäpi kaudu oma soovi alusel. Soovile järgnevalt käib krediidiandja esindaja läbi maksehäirete registri ja kui Sinu finantskäitumine on olnud eeskujulik ning maksevõimekus endine, saad soovitud raha sisuliselt kohe kätte. Vahepeal tekkinud maksehäire korral krediidiandja Sulle edasist laenu ei anna! Krediidikonto on tõepoolest loodud tänapäeva mugavasse elustiili!

Krediidilimiidi lõppedes tuleb enne uut laenutaotlust veenduda, et varasemalt laenatud summa koos intressidega tasutud saab. Pärast kogu laenu tagastust on soovi korral ja maksehäirete puudumisel taas võimalik kogu limiide piires laenu saada.

Kes saavad krediidikontot avada?

Krediidikonto käib nagu tavalise kiirlaenu puhul ilma tagatiseta, üldise “jah, maksan tagasi” lubadusega. Küll aga ei ole laenu saamine nii laenuandja kui laenuvõtja riskide maandamiseks siiski absoluutselt igale taotlejale võimalik. Krediidikonto avamine on siiski üsna minimaalsete laenukriteeriumitega. Krediidikonto avamiseks pead Sa olema:

  • Vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik või Eesti Vabariigi elamisloaga laenutaotleja;
  • Püsiva sissetulekuga, mille pinnalt Sulle laenulimiit määratakse;
  • Ilma maksehäireteta - Sinu nime ei esine kuskil maksehäireregistris.
    Kehtiva ja hiljutise maksehäirega SMS-laenu võimalik saada ei ole! Viimasest maksehäirest peab olema möödas vähemalt 6-kuud.
  • Ise krediidikonto avamiseks sooviavalduse esitanud ja laenuandja ülevaatuse läbinud.

Milleks avada krediidikonto?

Krediidikonto on oma tingimustelt ja olemustelt võrreldav kiirlaenuga ning krediidikonto avamise peaks siiski vajadusepõhiselt läbi mõtlema. Krediidikonto sobib äkilisteks väljaminekuteks: ootamatud autokulud, ettearvamatud väljaminekud tervisele või koduga seotud kulutused näiteks uue külmkapi näol.

Krediidiinfo kasuks tavalise kiirlaenu ees räägib siiski võimalus taotletud krediidilimiidi ulatuses vajadusel kas mitu korda laenata või saada hakkama plaanitust väiksema summaga - näiteks kui oodatud kulutus realiseerus väiksemas mahus. Kiirlaenud pakuvad vaid konkreetset laenusummat. Aktiivne krediidikonto annab aga võimaluse oma kulutustes paindlik olla ja laenud enne laenamist mitte kolm vaid veel täpsemalt läbi mõelda. “Üheks korda mõõda, üks kord lõika” käib selle kohta vanasõna. Laenukohustused intressi näol kaasnevadki vaid laenatud summale.

Siiski tasub kindlasti tutvuda krediidiandja tingimustega. Üldiselt kaasneb krediidikonto avamisega lepingutasu ning intressid on üsna krõbedad. Krediidikontol on hulk mugavusi ja paindlikkust, kuid tegemist on siiski laenuga, mis tuleb krediidiandjale tagasi maksta. Krediidikontot ei ole mõistlik avada pidutsemise eesmärgil.

Soodsaimad krediidikontod

Laenuvõrdlusportaali kiirlaenud.ee uurimustöö andmetel on soodsaimad krediidikontod:

  1. Raha24 - KKM 27,24%
  2. Credit24
  3. Monefit

NB! Võrdluses välja toodud krediidi kulukuse määr kehtib näidistingimustel: 1000€ laenamisel 12 kuuks seisuga 4. detsember 2020. Varasemad näidud ei pruugi täna enam kehtida!